Субота, 20.04.2024
Громадська організація "Сприяння розвитку села"
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ресурсний центр ГУРТ

Наші партнери

РОГО Комітет виборців України Пролісок-Бердянськ

На протязі листопада-грудня громадська організація «Сприяння розвитку села» реалізовувала проект «Зміцнення громади через активізацію її жителів». Загалом у навчальних заходах взяли участь більше 40 жителів району. Серед них депутати Демидівської селищної ради ОТГ, представники комунальних установ та організацій, вчителі, бібліотекарі, громадські активісти.

Проект отримав підтримку управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської облдержадміністрації, адже здобув перемогу в обласному конкурсі громадських ініціатив серед багатьох інших заявок. До реалізації навчальних заходів було запрошено громадських діячів, представників об’єднаних територіальних громад, провідних освітніх закладів області. Програма включала в себе 5 зустрічей:

Круглий стіл «Розвиток Демидівської ОТГ в нових умовах: виклики та бачення шляхів їх подолання». Модератором виступив Олексій Горецький, директор РОГО «Комітет виборців України», проведено дискусійне обговорення існуючих проблем в громаді, виокремлено ключові заходи, які можуть сприяти поліпшенню соціально-економічного стану тощо.

Тренінг «Участь громади в ухваленні бюджетних рішень: партисипація і публічні консультації» провів Андрій Токарський, громадський активіст з Рівного, представник Громадської мережі ОПОРА. Мова йшла про громадський бюджет, а саме залучення громади до формування місцевого бюджету. Під час тренінгу учасники обговорили необхідність комунікації між владою та громадою в процесі впровадження громадського бюджету на прикладі ідей, які були сформульовані на основі діалогу з жителями Демидівської громади. Також на практиці визначили особливості функціонування громадського бюджету на різних етапах його впровадження.

Тренінг «Планування громадської кампанії відстоювання інтересів мешканців малих територіальних громад. Секрети ефективної громадської компанії», який провів керівник ГО «Молодь-ДІЄ» та член Ради Реформ Рівного Віталій Примак. Учасники дізнались про складові успішної громадської кампанії, на практичному занятті здійснили пошук проблем у громаді. Також мали змогу ознайомитись із прикладами успішних громадських кампаній у Рівному.

Круглий стіл «Децентралізація освіти: основні тенденції та перспективи» за участю В’ячеслава Доліда, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти , Вікторії Костюк, начальника відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради та Ірини Польової, директора КЗ «Смизька центральна бібліотека». Учасники обговорили актуальні питання в реформуванні освіти, зокрема щодо створення опорних шкіл та оптимізації існуючої мережі навчальних закладів. Гості зі Смиги поділились своїми здобутками, розповіли про підводні камені на шляху створення якісно нової системи освіти, культури та бібліотечної справи у громадах.

Семінар «Робота місцевого самоврядування в умовах децентралізації. Успіхи та виклики у роботі новостворених ОТГ» провели представники проекту Пульс USAID Василь Курилас, консультант з правових питань, Людмила Кушнер, консультант з бюджетних питань та Олена Семенович (Ковтунець), консультант з медіа. Обговорили тенденції та перспективи децентралізації влади та місцевого самоврядування в Рівненській області та Україні, правове забезпечення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, бюджетні питання в ОТГ. На завершення ознайомились з позитивним досвідом діяльності Миляцької, Клесівської та Підгаєцької ОТГ.

- Поруч із розглядом широкого кола проблем, успіхів та викликів, які вже сьогодні повинні бути включені в порядок денний у новостворених ОТГ чи не найголовніше питання – це побудова економічно ефективних, гарно організованих (в правовому полі) дієвих і довготривалих механізмів взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування, із громадами тих сіл, які внаслідок укрупнення втратили статус «адміністративно-територіальна одиниця» і насамкінець – зміна форм взаємодії «людина – громада», за якою кожна людина (член громади) повинна усвідомити власну відповідальність за всі суспільно-політичні процеси і активно впливати (допомагати, сприяти, коригувати і т.д.) на роботу органів новостворених ОТГ – зазначив у своєму відгуку Василь Олійчук, громадський активіст, один з найбільш активних учасників проекту.

Хочеться підкреслити, що подібні навчальні проекти мають велике значення для віддалених районів області, адже не завжди бажаючі вчитись мають можливість відвідувати такі заняття в обласному центрі. ГО «Сприяння розвитку села» в свою чергу продовжуватиме розпочату діяльність щодо підвищення компетенції місцевих жителів у прийнятті рішень, відстоюванні інтересів громади, налагодженні співпраці з місцевою владою тощо.

ЗМІ пишуть:

Завершення проекту «Зміцнення громади через активізацію її жителів»

Демидівську громаду вчили працювати в умовах децентраліції

Ми у соцмережах

Facebook


Google+


Вхід на сайт
Пошук
Громадська організація "Сприяння розвитку села" © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz